Lepsze zdrowie dla każdego: Jak żyć w dobrym stanie (Ewa Foley)

5. PRZEBACZENIE.

„Spokój ducha uzyskuję jedynie wtedy, gdy przebaczam, zamiast osądzać.” Geralad Jampolsky

Wybacz sobie i wybacz innym. Jeśli pragniemy zdrowia, bezpieczeństwa i pokoju, czy to w kontaktach interpersonalnych czy międzynarodowych musimy zmienić sposób myślenia i zrezygnować z ataku i obrony na rzecz przebaczenia. Przebaczenie wymaga subtelnej zmiany percepcyjnej: przesunięcia uwagi z różnic między nami na podobieństwa. Przebaczenie jest jak czysty deszcz zmywający złe wspomnienia. Przebaczenie jest selektywnym pamiętaniem – pamiętaniem tylko dobra, którego doświadczyliśmy. W procesie przebaczenia może ci pomóc wizualizacja na mojej kasecie Wybaczanie. W czasie tego wewnętrznego procesu wybaczysz sobie, swoim rodzicom i rodzeństwu, Bogu, współpracownikom, znajomym, a na końcu spotkasz się ze swoim Wyższym Ja. Robert Coon, mistyk i uzdrowiciel brytyjski w czasie wizyty w Polsce kiedyś powiedział: Jak ja to robię? Ja – jak chcę wybaczyć – to po prostu wybaczam…

PO PROSTU WYBACZ.

79-large

PRACA Z CIENIEM.

Zaryzykuj i postanów nawiązać kontakt z tą częścią ciebie, która została wyparta, odsunięta, stłumiona i zapomniana. Z tym aspektem ciebie zwanym cieniem. Czy jestem gotów doświadczać zdrowia, miłości, szczęścia i radości?

Wierzę, że prowadzi do tego zintegrowanie energii cienia. Przyjrzyj się swoim ciemnym kątom. Zobacz, czego się bałeś i na co nie chciałeś patrzeć w przeszłości. Idź tam z miłością i z poczuciem humoru – to jest esencja uzdrowienia.

Posted in Eseje Ewy Foley.