Lepsze zdrowie dla każdego: Jak żyć w dobrym stanie (Ewa Foley)

SŁUŻ INNYM. DAWAJ.

„Jesteśmy tu po to, by wzajemnie sobie pomagać w podróży zwanej życiem.” William J. Bennett

Dawanie i otrzymywanie to różne aspekty przepływu energii we wszechświecie. Z chęcią dając to, czego sami poszukujemy sprawiamy, że obfitość wszechświata przepływa przez nasze życie. Deepak Chopra

Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.

Komu mogę dzisiaj pomóc?

Wspieraj swoich bliskich i dalszych znajomych. Służ im bezinteresownie. Dawaj – niczego w zamian nie oczekując. W jodze zwane jest to Karma Jogą. Badania wykazują, że ludzie pracujący charytatywnie z potrzeby serca są dużo zdrowsi.

Dawaj – a będziesz coraz to zdrowszy, szczęśliwszy i bogatszy. Dawanie daje dobre samopoczucie oraz uczucie żywotności i energii. Za czasów Starego Testamentu było zwyczajem Izraelitów oddawać na rzecz innych dziesiątą część swoich wszystkich dochodów. Zwyczajem ludzi, którzy osiągnęli sukces, jest oddawanie 10% swoich zarobków tym, którzy mają mniej! Jeżeli zaczniesz to robić będziesz nie tylko bogaty, ale i szczęśliwy i zdrowy. Poza tym ten, kto ofiarowuje pieniądze, ma więcej pieniędzy. Takie działanie jest sygnałem dla wszechświata: Dziękuję. Mam więcej niż potrzebuję. Dlatego mogę oddać. Ta myśl o przesycie pozwoli ci rozwinąć naturalny stosunek do pieniędzy. Przestaną one być ZBYT ważne. Zrozumiesz, że pieniądze są formą energii, która płynie przez życie. Im więcej będziesz dawał tym więcej będzie wpływało do twojego życia. Najlepszym sposobem na wyleczenie się z obojętności i odzyskanie szacunku dla siebie jest po prostu zaopiekowanie się kimś innym. Kto się koncentruje na niesieniu pomocy innym, odwraca uwagę od swoich problemów i zmartwień. Dlatego pomagając innym, pomaga się zawsze samemu sobie.

Kto przewiezie swoją łodzią innego człowieka na drugi brzeg, sam też dobija do tego brzegu.
Ten, kto pomaga rozumie, że żyjemy w świecie połączonym siecią. Każdemu z osobna wiedzie się lepiej, jeżeli wszystkim wiedzie się lepiej.

W dzisiejszym świecie połączonym siecią nie mogą poszczególne jednostki i nawet narody same rozwiązywać swoich problemów. Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. Musimy rozwinąć poczucie uniwersalnej odpowiedzialności. Jest naszym indywidualnym i kolektywnym obowiązkiem ochranianie na tej planecie ludzkiej rodziny i pomaganie jej słabym członkom. Dalajlama

Posted in Eseje Ewy Foley.