Lepsze zdrowie dla każdego: Jak żyć w dobrym stanie (Ewa Foley)

AFIRMACJE, WIZUALIZACJE, MEDYTACJE

„Wyobraźnia jest potężniejsza niż intelekt.” Albert Einstein

75-large

Wykorzystaj potęgę swojego umysłu i zobacz siebie w doskonałym zdrowiu. Świadomie połącz się ze źródłem uzdrawiania i naucz się wizualizacji, które zapewnią ci doskonały stan zdrowia.

Zacznij pracować z afirmacjami czyli pozytywnymi stwierdzeniami, które świadomie chcesz zaszczepić w swojej podświadomości. Mów afirmacje na głos, mów je do siebie przed lustrem, pisz je wielokrotnie w ciągu dnia, rozpisz je na kartkach i poprzyklejaj w widocznych miejscach w twoim mieszkaniu – na lustrze, na lodówce itp. Słuchaj pozytywnych afirmacji budujących twoje poczucie własnej wartości. Nagraj je swoim głosem albo słuchaj kaset audio z afirmacjami, nagranymi przez narratora, którego głos ci odpowiada.
W swoich wizualizacjach używaj żywych kolorów i dynamicznego ruchu. Myśl zdrowo, wyobrażaj sobie siebie w doskonałym zdrowiu i tak się stanie.

Wierzę, że regularna medytacja jest niezbędna jeżeli chcemy utrzymać się w dobrej kondycji psychofizycznej. Medytować jest najlepiej rano – zaraz po przebudzeniu, albo wieczorem przed pójściem spać. Znajdź dobrego nauczyciela medytacji i po prostu praktykuj aż stanie się to twoim codziennym odruchem takim samym jak mycie zębów. Wierzę, że pierwsza godzina dnia powinna być spędzona w ciszy i w kontakcie z Bogiem czyli w medytacji.

POPROŚ O POMOC!

Proście, a będzie wam dane.

Proszenie jest ważne dla zdrowia. Proszenie oznacza uznanie własnej wartości i szacunek dla samego siebie. Proszenie rozbudza nadzieję, że spełnią się twoje oczekiwania.

Poproś o pomoc i uzdrowienie swój najwyższy autorytet duchowy. Skierowanie myśli w stronę Źródła zwanego tradycyjnie Bogiem – może przywrócić równowagę do nawet najbardziej schorowanego ciała. Wielkie uzdrowienia miały miejsce po oddaniu problemu w ręce Ducha Świętego.

Poproś o pomoc ludzi. Chętnie ci pomogą, jeżeli im powiesz, że potrzebujesz pomocy. Wielu ludzi marzy o tym, żeby ci pomóc, lecz nie chce się narzucać. Proszenie to pierwszy krok w przedstawieniu swoich potrzeb Bogu, rodzinie, szefowi i przyjaciołom. Oni nie są jasnowidzami!! Jeżeli lubisz pomagać innym, daj im tę samą szansę. Nie pozbawiaj ich przyjemności, że mogą ci pomóc!

Posted in Eseje Ewy Foley.