Lepsze zdrowie dla każdego: Jak żyć w dobrym stanie (Ewa Foley)

POZNAJ I ZATROSZCZ SIĘ O SWOJE CIAŁO

Ciało wpływa na stan umysłu, a umysł na ciało. Ciało i umysł są częścią tego samego systemu (ang. bodymind)

uzdrowienie
*Dowiedz się jak funkcjonują poszczególne narządy, organy i gruczoły. Poznaj anatomię i fizjologię ludzkiego ciała. Poznaj swoją grupę krwi i typ metaboliczny www.metabolictyping.com
*Dowiedz się jakich ziół, witamin, mikroelementow/pierwiastków śladowych, soli tkankowych, aminokwasów, nienasyconych kwasów tłuszczowych potrzebuje twój organizm by dobrze funkcjonować.
*Przeczytaj dostępną literaturę na temat skuteczności i różnorodności działania ekstraktu z grejpfruta. Siła drzemiąca w tym owocu od lat zaskakuje badaczy i autorytety medyczne.
*Zrób test na obecność w twoim organizmie cichego mordercy grzyba Candida albicans. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.zywakropla.pl Bez względu na wyniki przeprowadź trzydziestodniową profilaktyczną kurację oczyszczającą i wzmacniająca organizm z ekstraktu grejpfruta.
*Przestudiuj rożne szkoły odżywiania – makrobiotykę, wegetarianizm, weganizm, odżywianie wg grupy krwi, kuchnię chińską wg 5 przemian. Ja od wielu lat łączę te dwie ostatnie metody. Świętej Pamięci Krystyna Ojrowska nauczyła mnie metody pięciu przemian, a dr Peter d’Adamo odżywiania i gotowania wg grupy krwi. Pamiętaj, że to co dla jednego człowieka jest pożywieniem, dla innego może okazać się trucizną. Sprawdź swoją grupę krwi i przez 3 miesiące odżywiaj się ściśle wg tej metody.
*Zadbaj o jakość wody jaką pijesz. Szczególnie o ph tej wody – łatwo zalkalizować wodę przy pomocy preparatu CORAL MINE www.zywakropla.pl Warto też zacząć uzdatniać/ożywiać wodę, którą pijesz przy pomocy OGÓLNIE już dostępnych programatorów informacyjnych.
*Utrzymuj swoje jelito grube w czystości i dobrym stanie. Pij conajmniej 4 do 8 szklanek wody o ph7 dziennie. Raz w tygodniu zrób lewatywę lub zabieg hydrokolonoterapii w profesjonalnym gabinecie. Raz w roku przeprowadź najstarszą terapię znaną ludzkości czyli post. Jest to metoda leczenia wielu chorób, która oprócz usuwania zaburzeń zdrowotnych wskazuje także człowiekowi drogę do osiągnięcia wyższego poziomu rozumienia samego siebie i postępu duchowego. Corocznie na wiosnę (maj) prowadzę tygodniowy program „wiosennych porządków” w ciele – oczyszczanie i odtruwanie organizmu zwane DETOKS. Takie wiosenne porządki w organizmie są bezcennym darem dla siebie i swojego zdrowia.
* Doskonałe rezultaty zdrowotne daje picie glinki, pradawnego eliksiru zdrowia. Glinka działa inteligentnie – odnajduje źródło choroby. Przypuszcza się, że glinka nacechowana jest siłą magnetyczną ogromnego pola magnetycznego ziemi. To niezwykle silne promieniowanie działa na organizm i pomaga odbudować potencjał witalny przez uwolnienie związanej energii. Tak działają także naturalne minerały Schindele’s z kamieniołomów w Austrii.
*Codziennie masuj na sucho swoje ciało szczotką z naturalnego włosia. Może być zwykła szczotka „ryżowa” albo doskonałe szczotki do masażu dostępne na rynku. Masuj ciało ruchami okrężnymi począwszy od stóp w kierunku górnych części ciała, zawsze do serca. Szczotka taka delikatnie oczyszcza pory skóry usuwając martwe komórki z powierzchni ciała. Jest to doskonały naturalny peeling. Taki masaż pobudza krążenie i działa wyszczuplająco poprzez rozbicie cząsteczek tłuszczu.
*Naprzemienny gorący i zimny prysznic czyni cuda. Szczególnie wątroba uwielbia zimną wodę rano! Działa to pobudzająco, więc nie polecam takich pryszniców przed pójściem spać.
*Oddychaj głęboko. Codzienna praktyka dwudziestu połączonych świadomych oddechów połączona z samoobserwacją przynosi natychmiastowy relaks i oczyszczenie emocjonalne.
*Zapoznaj się z praktyką świadomego oddychania, metodą samodoskonalenia opartą na świadomym myśleniu i prostej technice świadomego połączonego oddychania. Umów się na sesję oddechową z profesjonalnym terapeutą oddechu. W moich letnich tygodniowych programach centralnym punktem programu jest opracowana przeze mnie technika świadomego oddychania ODDECH RADOŚĆI.
*Codziennie wykonuj medytację ZŁOTE ZWIERCIADŁO, gdzie w czasie monitoringu czyli rachunku sumienia powodujesz głębsze oddychanie w swoim zwierciadlanym odbiciu.
*Zacznij praktykować ćwiczenia, które ci odpowiadają i sprawiają przyjemność – jazda na rowerze, Tai Chi, pływanie, Chi gong, sztuki walki np. Aikido, spacery mocy i intencji, hatha joga, rytuały tybetańskie, Surya Namaskara (Powitanie Słońca, medytacja dynamiczna i kundalini wg Osho. Moim ukochanym holistycznym programem dla ciała jest Hatha Joga, którą praktykuję od prawie dwudziestu lat. Przygotowałam płyty DVD z dwoma różnymi lekcjami Jogi dla początkujących, którzy nie mają w swoim mieście nauczyciela jogi, a chcą zacząć ćwiczyć.
*Co najmniej dwa razy w miesiącu idź na masaż. Poddaj się uzdrawiającej sile dotyku. Moją preferowaną formą pracy z ciałem jest Holistyczna Terapia Pulsacyjna, masaż Yumeoho, Mauri, i chiński masaż meridianowy. Bardzo też polecam metody re-edukacji psychofizycznej: Technikę Aleksandra, metodę Feldenkraisa, terapię czaszkowo-krzyżową oraz integrację strukturalną czyli Rolling. Na stronie www.pracazcialem.pl znajdziesz kontakt do wykwalifikowanych terapeutów w tych metodach.
* Aromaterapia jest naturalnym sposobem leczenia, wykorzystującym olejki eteryczne do poprawy samopoczucia fizycznego, emocjonalnego i umysłowego. Spróbuj wybrać kilka olejków specjalnie dla siebie.
*Sprawdź swój kręgosłup. Wiedza na temat kręgosłupa i jego leczenia nazywa się chiropraktyka. Nie mam cienia wątpliwości, że w kręgosłupie zaklęta jest tajemnica naszego rozwoju duchowego i że odblokowanie stawów jest nowym życiem dla tkanek. Dopiero dr Wiesław Orłowski z Krakowa – absolutny fenomen polskiej rehabilitacji, niestety już na emeryturze – „odczarował” mój kręgosłup szyjny i piersiowy. Jego niezwykły sposób oceny i technika leczenia zaburzeń w obrębie kręgosłupa są absolutnie unikalne w dziedzinie terapii manualnej. W kilku sesjach zlikwidował on chroniczne przemieszczenia w moim kręgosłupie, co wyzwoliło energię życiową, niezbędną do ruszenia dalej w moim życiu i zlikwidowało wiele uciążliwych dolegliwości. Ugrzęzłam na lata tak jak ugrzęzły przemieszczone kręgi i nawet o tym nie wiedziałam! Kolejny milowy krok w swoim rozwoju uczyniłam niedawno po systematycznym kręg po kręgu odblokowaniu kręgosłupa nową metodą opracowaną przez australijskiego chiropraktyka w Sydney. Jego metoda jest absolutnie unikalna – twierdzi, że otrzymał ją od Boga kiedy bliski był śmierci. W swoich klinikach w Sydney i Brisbane skutecznie od 30 lat leczy najtrudniejsze dolegliwości Australijczyków i przyjeżdżających do niego ze świata cudzoziemców. Zaprosiłam jego uczennicę doskonałą dr chiropraktyki Melony Browell do Polski aby „ustawiła” nasze polskie zwichrowane kręgosłupy – odwiedziła nas dwukrotnie.
* Olejoterapia. W swojej długoletniej praktyce naturoterapeutycznej nie spotkałam bardziej uniwersalnego leku naturalnego niż ….olej rycynowy (Palma Christi czyli Dłoń Chrystusa). Ten olejek był kiedyś bardzo cennym lekiem, o którym ludzie zapomnieli Smarując nim chore miejsca lub po prostu stopy pomagamy w przeniknięciu do wnętrza organizmu uzdrawiającej energii. Stosując kompresy (tzw. castoroilpacks) na wybrane części ciała (głownie na wątrobę, dolną część brzucha i klatkę piersiową) terapeuci amerykańscy osiągają rewelacyjne rezultaty w leczeniu wielu schorzeń.
Najlepszym sposobem, by zerwać z nawykiem, jest wyrobienie sobie jakiegoś innego.

Posted in Eseje Ewy Foley.