Lepsze zdrowie dla każdego: Jak żyć w dobrym stanie (Ewa Foley)

3. WYPISZ SWOJE CELE. Zrób swoją listę dzisiaj.

Marzenia stanowią podstawę do postawienia cełów. Potrzebna jest jedynie świadoma decyzja. Twoje marzenia i twoje cele muszą harmonizować z przekonaniami. Dlatego tak ważne jest dopasowanie przekonań do stawianych sobie celów. Jeżeli marzenia, cele i przekonania są ze sobą zgodne – następnym krokiem jest opracowanie kilku posunięć strategicznych na osiągnięcie tych celów.

Jeżeli potrzebujesz nowej wiedzy dotyczącej właściwego formułowaniu celów, pracy z przekonaniami i stosowania odpowiedniej strategii szukaj jej w literaturze NLP na końcu książki i u praktyków tej sztuki.
Buckminster Fuller, uznany za jeden z najbardziej twórczych umysłów tego stulecia, napisał o „prawie precesji”, jako o części procesu osiągania celów. Chodzi o to, że zmierzając do obranego celu, odnosimy wiele dodatkowych korzyści. Właściwie najważniejszą rzeczą jest nie osiągnięcie celu, ale to, czego się po drodze uczymy i jak się rozwijamy. W drodze ku osiąganiu celów możesz rozwinąć większą odwagę i zdecydowanie, wytrzymałość, osiągnąć większą pewność siebie i samodyscyplinę, nauczyć się języków obcych, spotkać partnera życiowego lub nauczyć się gotować!

ZAPAMIĘTAJ:

Co zdobędziesz realizując swoje cele jest mniej ważne niż KIM SIĘ STANIESZ.

„Cele są środkami, dzięki którym możemy stać się doskonalsi, niż jesteśmy. Potrzebujemy celów nie dla tego, co nam dają, ale dla tego, co możemy osiągnąć dzięki temu, że w ogóle je sobie wyznaczyliśmy.” Andrew Matthews

Pamiętaj, że w każdym pragnieniu i celu zawiera się mechanizm ich spełnienia.

„Jeżeli zdecydujesz się i wybierzesz cel, a potem sporządzisz plan, to osiągnąłeś już swój cel w pięćdziesięciu procentach!” Bodo Schafer

Posted in Eseje Ewy Foley.