Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Wakacje 2019 z Ewą Foley: inteligencja emocjonalna kobiety (Kawkowo)

Lipiec 28 @ 6:00 pm - Sierpień 4 @ 2:00 pm

28 lipca – 4 sierpnia  2019 Ewa Foley w Kawkowie k. Olsztyna prowadzi tygodniowy KRĄG KOBIET/WARSZTAT EDUKACJI EMOCJONALNEJ DLA KOBIET:

INTELIGENCJA EMOCJONALNA W PRAKTYCE – emocje Twój wróg czy przyjaciel?

„Każdy może się rozgniewać – to bardzo łatwe. Ale rzadką umiejętnością jest złoszczenie się na właściwą osobę, we właściwym stopniu i właściwym momencie, we właściwym celu i we właściwy sposób – to bardzo trudne. „                        Arystoteles

Zapraszam na praktyczne  zajęcia warsztatowe rozwijające inteligencję emocjonalną czyli Twoje kompetencje intra-i inter-personalne. Wierzę, że harmonijna współpraca serca i rozumu jest jednym z największych wyzwań, jakie współczesność stawia przed każdym z nas. Podejmij to wyzwanie i przyłącz się do nas. Do zobaczenia!  Ewa Foley

Od Ewy Foley: ZNIŻKA dla powtarzających temat w roku 2019!!

Kobiety „powtarzające temat” tegorocznych (sierpień 2019) WAKACJI Z ROZWOJEM w Kawkowie k. Olsztyna czyli kobiety, które już uczestniczyły w moim tygodniowym treningu inteligencji emocjonalnej lub poczucia własnej wartości w latach poprzednich 50% zniżki!!!

Aby uzyskać tę zniżkę (czyli 450 zł zamiast 900 zł) przy zapisach PROSZĘ podać temat, miejsce i datę uczestniczenia.

Ta zniżka nie dotyczy pobytu i wyżywienia w ośrodku TU I TERAZ. To płatne bezpośrednio do ośrodka.

Zapisy tylko w moim biurze mailem foley@foley.com.pl – na obydwa terminy zostały ostatnie miejsca.

Do zobaczenia na szklaku rozwoju osobistego!! Ewa

Inteligencja emocjonalna (EQ) jest kluczem do uzyskania równowagi pomiędzy przeżywaniem a poznaniem, miłością a logiką rozumu. Inteligencja emocjonalna to odmienny rodzaj mądrości. Ona czyni z nas dobrych współmałżonków, miłych sąsiadów, wyrozumiałych rodziców i charyzmatycznych szefów. Wszyscy ludzie dysponują inteligencją emocjonalną i używają jej codziennie, z lepszych lub gorszym skutkiem, we wszystkich dziedzinach życia. Na tym spotkaniu sprawdzisz poziom swojej inteligencji emocjonalnej i przy pomocy specjalnych ćwiczeń w podgrupach rozwiniesz nowe umiejętności emocjonalne.

Prosimy o przywiezienie notesu, kolorowych flamastrów; polecamy wygodne sportowe ubranie do ćwiczeń ruchowych w terenie i relaksacyjnych na sali.

Na tym warsztacie rozwoju osobistego:

 • Dowiesz się, czemu właściwie służą uczucia
 • Stworzysz równowagę między rozsądkiem a emocjami, umysłem a sercem
 • Znajdziesz swoje silne i słabe strony emocjonalne (samoocena)
 • Odzyskasz dostęp do własnych emocji
 • Nauczysz się rozpoznawać, kierować i wpływać na swoje emocje
 • Wyćwiczysz umiejętność empatii w stosunku do drugiego człowieka
 • Nauczysz się różnych sposobów inteligentnego wyrażania uczuć
 • Dowiesz się jak panować nad swymi nastrojami, stanami wewnętrznymi, impulsami i ograniczającymi reakcjami
 • Poznasz skłonności emocjonalne, które prowadzą do nowych celów
 • Rozwiniesz swoje kompetencja osobiste (intrapersonalne), które determinują stopień, w jaki radzisz sobie sam ze sobą
 • Rozwiniesz kompetencja społeczne (interpersonalne), które determinują stopień, w jaki radzisz sobie z innymi

Istotę “emocjonalnej inteligencji” albo EQ (angielski skrót od emotional quality) najtrafniej określa cecha zwana potocznie znajomością ludzi. Jednak „inteligencja uczuć” obejmuje wiele zjawisk: samoświadomość (znajomość własnej osobowości), intuicja, rozróżnianie i znajomość własnych uczuć, kierowanie uczuciami w celu podejmowania zdrowych decyzji życiowych, skuteczne panowanie nad emocjami i nastrojami, zdolność komunikowania uczuć, zachowanie optymizmu mimo niepowodzeń oraz empatia czyli umiejętność wczuwania się w sytuację innych ludzi.

Emocje są naszymi najpotężniejszymi zasobami. Dają nam dostęp do samoświadomości i instynktu samozachowawczego. Dostarczają nam bezcennych informacji na temat ludzi, wartości oraz potrzeb, które zapewniają nam motywację i zapał do działania, samokontrolę i wytrwałość. To świadomość emocjonalna i umiejętności umożliwiają odzyskanie zdrowia, podniesienie jakości życia, zapewniają pomyślność rodziny, budowanie trwałych szczęśliwych związków i osiąganie sukcesów w pracy zawodowej. Kiedy pozwalamy sobie w pełni i fizycznie odczuć nasze emocje, pobudzamy nieczynne obszary mózgu i zyskujemy dzięki temu możliwość podwyższenia naszej inteligencji.

Badania nad chorymi z nowotworami na Uniwersytecie Kalifornijskim  (lata siedemdziesiąte) wykazały, że ci którzy osiągnęli długotrwałe wyleczenie posiadali pełny, wyraźny kontakt ze wszystkimi swoimi emocjami. Wiedzieli, co czują i nie lękali się silnych emocji – własnych lub innych ludzi. Co najważniejsze ta więź z uczuciami dostarczała im informacji i motywacji, a także aktywizowała ich życie, przybliżając do innych, pomimo ich własnego bólu i cierpienia. Emocje również kierowały więziami duchowymi, które wielu wyleczonych uznało za istotny element ich uzdrowienia.

Badania nad wyleczonymi wykazały dominację trzech cech:

 • znajomość własnych uczuć
 • umiejętność zaakceptowania i pogodnego znoszenia wszystkich uświadamianych sobie uczuć bez względu na ich intensywność
 • zdolność do podejmowania działań w oparciu o informację uzyskaną z emocji

Większość z nas nie posiada tych umiejętności. Jak można je rozwinąć? Odpowiedź znajduje się w ciele. Aby uzyskać dostęp do potężnej mocy leczniczej emocji, należy odzyskać zdolność odczuwania emocji w ciele. Umiejętności emocjonalne są bezcenne we wszystkich kontekstach zawodowych i społecznych. Są życiodajnym i wzmacniającym darem, który nadaje życiu smak i sens.

Polecam przeczytanie:

Daniel Goleman Inteligencja Emocjonalna, 

Jeanne Segal Jak pogłębić inteligencję emocjonalną, 

Frances Wilks Inteligentne Emocje.

 

Ewa Foley jest doradcą rozwojowym, cenionym wykładowcą, promotorką pozytywnego życia. Jest także autorką popularnych książek (także audiobooków) znanych jako „trylogia życia” ZAKOCHAJ SIĘ W ŻYCIU – podręcznik małych i dużych kroków dla poszukującej duszy, POWIEDZ ŻYCIU TAK – poradnik dobrostanu, BĄDŹ ANIOŁEM SWOJEGO ŻYCIA – jak oczyszczać i wzmacniać energię życiową . (Wydawnictwo FEERIA www.wydawnictwofeeria.pl) Stworzyła i prowadzi seminaria rozwijające inteligencję duchową i emocjonalną, motywujące do zdrowego, twórczego i odpowiedzialnego życia. Jej prezentacje są autentyczne, pełne swobody, spontaniczności i entuzjazmu. Jest znana z poczucia humoru, pogody ducha i wewnętrznej siły. W Australii, gdzie mieszkała przez kilkanaście lat, ukończyła studia w zakresie medycyny holistycznej i doradztwa życiowego. W  Sydney prowadziła własną KLINIKĘ TERAPII NATURALNYCH. Tam rozpoczęła swoją karierę jako trener, life coach i terapeutka. Studiowała najnowsze kierunki psychologii pozytywnej ,Programowanie Neuro-lingwistyczne (NLP), pracę z ciałem (bodywork). Inne twórcze doświadczenia dotyczyły rożnych metod rozwoju osobowości, takich jak: medytacja, joga, rebirthing, bioenergetyka, Huna, szamanizm, konstelacje rodzinne. Odkąd wróciła do Polski na stałe w 1995 roku jest inspiracją dla ludzi szukających nowych dróg i możliwości życiowych. W Warszawie w roku 1998 założyła INSTYTUT ŚWIADOMEGO ŻYCIA EWY FOLEY – szkołę rozwoju osobistego – aktualnie z 3 filiami (Toruń, Poznań, Wrocław). Jest także autorką, narratorką i wydawcą programów edukacyjnych (audio i wideo) do samopomocy w wielu dziedzinach życia wydawanych przez jej firmę INSPIRATION SEMINARS INTERNATIONAL (ISI. Tel. 22/834 6589, 834 1706, 606 88 5555 email: foley@foley.com.pl, strona internetowa: www.ewafoley.pl Organizuje wyprawy świadomych globetrotterów w miejsca mocy na Planecie Ziemia –

Uczestnictwo wyłącznie na zapisy Emailem: foley@foley.com.pl

ZAPISY I INFORMACJE: tel. 606885555
email: foley@foley.com.pl ,

Ilość miejsc ograniczona – uczestnictwo WYŁĄCZNIE na zapisy (emailem). Miejsce rezerwuje przedpłata 300 zł na konto ISI Ewa Foley Bank Pekao Konto Nr 26124010371111000006938237

Od Ewy Foley: ZNIŻKA dla powtarzających temat w roku 2019!!

Kobiety „powtarzające temat” tegorocznych (sierpień 2019) WAKACJI Z ROZWOJEM w Kawkowie k. Olsztyna czyli kobiety, które już uczestniczyły w moim tygodniowym treningu inteligencji emocjonalnej lub poczucia własnej wartości w latach poprzednich 50% zniżki!!!

Aby uzyskać tę zniżkę (czyli 450 zł zamiast 900 zł) przy zapisach PROSZĘ podać temat, miejsce i datę uczestniczenia. Ta zniżka nie dotyczy pobytu i wyżywienia w ośrodku TU I TERAZ. To płatne bezpośrednio do ośrodka.

Zapisy tylko w moim biurze mailem foley@foley.com.pl – na obydwa terminy zostały ostatnie miejsca.

Do zobaczenia na szlaku rozwoju osobistego!! Ewa Foley

 

Szczegóły

Start:
Lipiec 28 @ 6:00 pm
Koniec:
Sierpień 4 @ 2:00 pm
Wydarzenie Categories:
, , ,
Strona internetowa:
www.ewafoley.pl

Miejsce

Organizator